wp theme DS - en to hr translation catalogue (104 entries)

en: Epic 404 - Article Not Found
hr: Epski 404 - Članak nije pronađen

en: The article you were looking for was not found, but maybe try looking again!
hr: Članak koji ste tražili nije pronađen, ali pokušajte ponovno potražiti!

en: This is the 404.php template.
hr: Ovo je predložak 404.php.

en: Posted <time class="updated" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time> by <span class="author">%3$s</span>.
hr: Objavljeno <time class="updated" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time> autor <span class="author">%3$s</span>.

en: F jS, Y
hr: j. F Y.

en: &laquo; Older Entries
hr: &laquo; Stariji Unosi

en: Newer Entries &raquo;
hr: Noviji Unosi &raquo;

en: Oops, Post Not Found!
hr: Uups, Post nije pronađen!

en: Uh Oh. Something is missing. Try double checking things.
hr: Oh. Nešto nedostaje. Dobro provjerite.

en: This is the error message in the custom posty type archive template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku arhive prilagođenog post tipa.

en: Posts Categorized:
hr: Postovi Kategorizirani:

en: Posts Tagged:
hr: Postovi Označeni:

en: Posts By:
hr: Postovi od:

en: Daily Archives:
hr: Dnevne Arhive:

en: Monthly Archives:
hr: Mjesečne Arhive:

en: Yearly Archives:
hr: Godišnje Arhive:

en: Posted <time class="updated" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time> by <span class="author">%3$s</span> <span class="amp">&</span> filed under %4$s.
hr: Objavljeno <time class="updated" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time> autor <span class="author">%3$s</span> <span class="amp">&amp;</span> objavljeno u %4$s.

en: This is the error message in the archive.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku archive.php.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
hr: Ovaj post je zaštićen lozinkom. Unesite lozinku kako bi vidjeli komentare.

en: <span>No</span> Responses
hr: <span>Nema</span> Odgovora

en: <span>One</span> Response
hr: <span>Jedan</span> Odgovor

en: <span>%</span> Response
hr: <span>%</span> Odgovor

en: Comments are closed.
hr: Komentari su zatvoreni.

en: Leave a Reply
hr: Napišite Odgovor

en: Leave a Reply to %s
hr: Napišite Odgovor %s

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a comment.
hr: Morate biti %1$slogged in%2$s kako bi napisali komentar.

en: Logged in as
hr: Prijavljeni kao

en: Log out of this account
hr: Odjava sa ovog računa

en: Log out
hr: Odjava

en: Name
hr: Ime

en: (required)
hr: (obavezno)

en: Your Name*
hr: Vaše Ime*

en: Mail
hr: E-pošta

en: Your E-Mail*
hr: Vaša E-pošta*

en: (will not be published)
hr: (neće biti objavljeno)

en: Website
hr: Web stranica

en: Got a website?
hr: Imate Web stranicu?

en: Your Comment here...
hr: Vaš komentar ovdje...

en: Submit
hr: Pošalji

en: You can use these tags
hr: Možete koristiti ove oznake

en: Sidebar 1
hr: Bočna traka 1

en: The first (primary) sidebar.
hr: Prva (primarna) bočna traka.

en: (Edit)
hr: (Uredi)

en: Your comment is awaiting moderation.
hr: Vaš komentar čeka moderaciju.

en: Search for:
hr: Pretraži:

en: Search the Site...
hr: Pretraži stranicu...

en: Tags:
hr: Oznake:

en: This is the error message in the index.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku index.php.

en: This is the error message in the page-custom.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku page-custom.php.

en: This is the error message in the page.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku page.php.

en: Search Results for:
hr: Rezultati pretrage za:

en: Read more &raquo;
hr: Nastavi čitati &raquo;

en: Sorry, No Results.
hr: Žalim, nema rezultata.

en: Try your search again.
hr: Pokušajte ponoviti pretragu.

en: This is the error message in the search.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku search.php.

en: Please activate some Widgets.
hr: Molim aktivirajte neke Widgete.

en: F js, Y
hr: j. F Y.

en: Custom Tags:
hr: Prilagođene Oznake:

en: This is the error message in the single-custom_type.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku single-custom_type.php.

en: Posted <time class="updated" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time> by <span class="author">%3$s</span> <span class="amp">&amp;</span> filed under %4$s.
hr: Objavljeno <time class="updated" datetime="%1$s" pubdate>%2$s</time> autor <span class="author">%3$s</span> <span class="amp">&amp;</span> objavljeno u %4$s.

en: This is the error message in the single.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku single.php.

en: Read More &raquo;
hr: Nastavi čitati &raquo;

en: This is the error message in the taxonomy-custom_cat.php template.
hr: Ovo je poruka greške u predlošku taxonomy-custom_cat.php.

en: Recently on Themble (Customize on admin.php)
hr: Najnovije sa Themble (Prilagodi u admin.php)

en: <span id="footer-thankyou">Developed by <a href="http://yoursite.com" target="_blank">Your Site Name</a></span>. Built using <a href="http://themble.com/DS" target="_blank">ds</a>.
hr: <span id="footer-thankyou">Razvio <a href="http://jurica-zuanovic.from.hr" target="_blank">juricazuanovic</a></span>. Izgrađeno koristeći <a href="http://hr.wordpress.org" target="_blank">WordPress</a> i <a href="http://themble.com/DS" target="_blank">ds</a>.

en: The Main Menu
hr: Glavni Izbornik

en: Footer Links
hr: Poveznice Podnožja

en: No Related Posts Yet!
hr: Još nema srodnih postova!

en: First
hr: Prva

en: Last
hr: Posljednja

en: Posts by %s
hr: Postovi od %s

en: Custom Types
hr: Prilagođeni Tipovi

en: Custom Post
hr: Prilagođeni Post

en: All Custom Posts
hr: Svi Prilagođeni Postovi

en: Add New
hr: Dodaj Novi

en: Add New Custom Type
hr: Dodaj Novi Prilagođeni Tip

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Post Types
hr: Uredi Post Tipove

en: New Post Type
hr: Novi Post Tip

en: View Post Type
hr: Pregledaj Post Tip

en: Search Post Type
hr: Pretraži Post Tip

en: Nothing found in the Database.
hr: Ništa nije pronađeno u Bazi podataka.

en: Nothing found in Trash
hr: Ništa nije pronađeno u Smeću.

en: This is the example custom post type
hr: Ovo je primjer prilagođenog post tipa

en: Custom Categories
hr: Prilagođene Kategorije

en: Custom Category
hr: Prilagođena Kategorija

en: Search Custom Categories
hr: Pretraži Prilagođene Kategorije

en: All Custom Categories
hr: Sve Prilagođene Kategorije

en: Parent Custom Category
hr: Matična Prilagođena Kategorija

en: Parent Custom Category:
hr: Matična Prilagođena Kategorija:

en: Edit Custom Category
hr: Uredi Prilagođenu Kategoriju

en: Update Custom Category
hr: Ažuriraj Prilagođenu Kategoriju

en: Add New Custom Category
hr: Dodaj Novu Prilagođenu Kategoriju

en: New Custom Category Name
hr: Novo Ime Prilagođene Kategorije

en: Custom Tags
hr: Prilagođene Oznake

en: Custom Tag
hr: Prilagođena Oznaka

en: Search Custom Tags
hr: Pretraži Prilagođene Oznake

en: All Custom Tags
hr: Sve Prilagođene Oznake

en: Parent Custom Tag
hr: Matična Prilagođena Oznaka

en: Parent Custom Tag:
hr: Matična Prilagođena Oznaka:

en: Edit Custom Tag
hr: Uredi Prilagođenu Oznaku

en: Update Custom Tag
hr: Ažuriraj Prilagođenu Oznaku

en: Add New Custom Tag
hr: Dodaj Novu Prilagođenu Oznaku

en: New Custom Tag Name
hr: Novo Ime Prilagođene Kategorije
